Łapy

Dziś jest:
czwartek, 24.05
19°C
piątek, 25.05
17°C
sobota, 26.05
17°C
Imieniny:
Joanny i Zuzanny
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży „Eko-dzieci segregują śmieci – III edycja”

2017-06-23 15:16
Opublikował: Administrator

Uczniowie klas pierwszych  szkół podstawowych uczestniczyli w warsztatach ekologicznych prowadzonych w ramach realizacji zadania pn. „Eko-dzieci segregują śmieci – zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Łapy – III edycja” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Zajęcia edukacyjne, prowadzone przez pracowników Urzędu Miejskiego w Łapach, dotyczyły tematyki związanej z gospodarowaniem odpadami komunalnymi, w tym w szczególności zasad prawidłowej segregacji oraz szkodliwości spalania odpadów w piecach domowych.

Podczas zajęć omówione zostały zagadnienia takie jak: dlaczego warto segregować, jak prawidłowo segregować odpady, jak postępować z zużytym sprzętem elektrycznym
i elektronicznym, jakie są niebezpieczne odpady występujące w gospodarstwie domowym, jak dbać o otaczające nas środowisko, dlaczego zabrania się spalania odpadów w domowych piecach. Ponadto uczniowie otrzymali ulotkę oraz broszurę „ŁAPSKI PRZEWODNIK PO SEGREGACJI, czyli co każdy mieszkaniec o odpadach wiedzieć powinien”, która ma za zadanie służyć całej rodzinie jako kompleksowa instrukcja dotycząca właściwej segregacji odpadów. Dodatkowo uczniowie otrzymali broszurę ,,PALĄC ŚMIECI TRUJESZ DOROSŁYC I DZIECI, czyli dlaczego odpady nie powinny trafiać do domowych pieców”.

woś.jpg

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości