Łapy

Dziś jest:
czwartek, 24.05
19°C
piątek, 25.05
17°C
sobota, 26.05
17°C
Imieniny:
Joanny i Zuzanny
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Coraz bliżej modernizacji oczyszczalni ścieków

2017-07-11 15:02
Opublikował: Administrator
We wtorek 11 lipca Prezes Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Łapach Dariusz Kruszewski podpisał umowę na realizację robót budowlanych, których przedmiotem jest modernizacja oczyszczalni ścieków w Łapach. Wykonawcą robót będzie firma EKO MTK SP. z o.o. z Brwinowa.

To pierwsze z trzech zadań inwestycyjnych składających się na realizację projektu pn. ,,Poprawa gospodarki wodno – ściekowej w aglomeracji Łapy, poprzez modernizację oczyszczalni ścieków w Łapach i SUW w Płonce Strumiance wraz z budową rurociągów oraz budową kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Łupianka Stara i Płonka – Kozły”. Na jego realizację gmina Łapy otrzymała w ubiegłym roku blisko 27 mln zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.  Po zakończeniu projektu poprawi się jakość wody dostarczanej do mieszkań, parametry oczyszczania ścieków, a także ograniczone zostaną zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, co przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.

- To niezbędna i jedna z kluczowych inwestycji w naszej gminie. Cieszę się, że dzięki pozyskanym funduszom będziemy mogli dokonać modernizacji oczyszczalni ścieków w Łapach i stacji uzdatniania wody w Płonce-Strumiance, a także wybudować kanalizację sanitarną w Łupiance Starej i Płonce-Kozły – mówi burmistrz Urszula Jabłońska, która uczestniczyła w uroczystym podpisaniu umowy z wykonawcą pierwszego etapu inwestycji.
 
Inwestycję dotyczącą poprawy gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Łapy realizuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2019 r.

 

  • Coraz bliżej modernizacji oczyszczalni ścieków
  • Coraz bliżej modernizacji oczyszczalni ścieków
  • Coraz bliżej modernizacji oczyszczalni ścieków
Podziel się

Najnowsze wiadomości