Łapy

Dziś jest:
niedziela, 09.12
5°C
poniedziałek, 10.12
2°C
wtorek, 11.12
0°C
Imieniny:
Wiesławy i Leokadii
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Przebudowa centrum miasta

2018-01-12 14:12
Opublikował: Administrator
- Rozpoczynamy realizację inwestycji, która zmieni centrum naszego miasta w prawdziwą wizytówkę Łap. Powstanie nowoczesne centrum na miarę XXI wieku – mówi burmistrz Urszula Jabłońska, która w piątek (12 stycznia) podpisała ze Szczepanem Topczewskim, prezesem I.N.S. Sp. z o.o. z Białegostoku, umowę na utworzenie centrum przesiadkowego w Łapach. Powstanie ono na terenie dworca kolejowego i autobusowego. W najbliższy poniedziałek 15 stycznia zaplanowano przekazanie wykonawcy placu budowy.

EFRR.jpg

W ramach inwestycji na terenie dawnego dworca kolejowego i autobusowego w Łapach zostanie wykonanych 85 miejsc postojowych dla samochodów osobowych w tym 75 miejsc park&ride, 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 7 miejsc dla taksówek. W ramach inwestycji powstanie plac manewrowy dla autobusów wraz z wiatami przystankowymi. Będą też miejsca postojowe dla rowerów z punktem serwisowym. Poza tym centrum wzbogaci się o plac zabaw dla dzieci i plac rekreacyjny z nowymi ławeczkami i ozdobną zielenią. Powstaną nowe chodniki. Przebudowana zostanie cała infrastruktura m.in. oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Z centrum Łap znikną nieestetyczne budynki handlowo-usługowe, również schron zostanie rozebrany. Warto podkreślić, że na tym etapie inwestycja nie obejmuje remontu budynku dworca kolejowego.

 

Wartość robót budowlanych to 3,7 mln zł, z czego blisko 81% stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

- Cieszę się, że możemy  tę inwestycję dofinansować w ramach środków z regionalnego programu operacyjnego – mówił marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński, który 12 stycznia uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy pomiędzy gminą Łapy a wykonawcą inwestycji. –  Ułatwi to mieszkańcom korzystanie z transportu zbiorowego – przede wszystkim z kolei. Centrum Łap będzie uporządkowane i estetyczne, a to również wpływa na jakość życia mieszkańców.

Zgodnie z umową inwestycja ma się zakończyć 29 wrześniu 2018 r.

Podziel się

Najnowsze wiadomości