Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Ponad 400 biegaczy uczciło pamięć o Waldemarze Kikolskim

2018-04-30 21:07
Opublikował: Administrator
Andrzej Leończuk z Białegostoku zwyciężył w biegu głównym XVIII Biegu Ulicznego im. Waldemara Kikolskiego, który w sobotę odbył się w Łapach. Podkreślił na mecie, że zwycięstwo jest ważne, ale ta impreza to coś więcej niż bieganie. Tak też było - zwycięzcą był każdy, kto wziął w niej udział. Takich osób, co bardzo nas cieszy, było ponad czterysta - od przedszkolaków do seniorów. Każdy z nich zasłużył na miano zwycięzcy - każdy mógł czuć się wyjątkowo, bo imprezę swoją obecnością zaszczyciła mama Waldemara Kikolskiego, Eugenia Kikolska, oraz Bożena i Jan Chrabołowscy, czyli siostra Waldka z mężem. Obecność tych najważniejszych i najwspanialszych gości tego dnia było dla nas i dla uczestników wielkim przeżyciem.

Mimo "ułomności"...

Największymi wygranymi byli niepełnosprawni, którzy wbrew swoim ograniczeniom, wystartowali i dali z siebie wszystko. Jak podkreślił w telewizyjnej relacji z imprezy jeden z jej uczestników, były paraolimpijczyk, Wiesław Miech, niepełnosprawni pokazują, że "mimo pewnych ułomności, dajemy radę i korzystamy z tego, co dała natura, często lepiej niż zdrowi ludzie". Wszystko to na wzór Tego, którego wspominaliśmy w imprezie - Waldemara Kikolskiego. Po raz kolejny Waldek spisał się tego dnia na medal, z góry zapewniając nam wspaniałą pogodę, co bardzo przyczyniło się do kolejnej, wyjątkowej imprezy.

Zanim jednak na starcie stanęli zawodnicy w biegu głównym, bohaterami dnia były dzieci i młodzież, którzy bardzo licznie stawili się na starcie, w każdej kategorii wiekowej. W myśl przysłowia "czego Jaś się nie nauczy...", mamy nadzieję, że po biegach w posiadaniu młodych ludzi będzie nie tylko dyplom i medal, ale także na długo pozostanie w ich głowach lekcja sportu i tolerancji. Po zakończeniu zmagań dzieci i młodzieży, delegacja złożona z przedstawicieli władz, zawodników wraz z najbliższą rodziną złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie Waldka.

Zwyciężył białostocczanin

Największą atrakcją zawodów był bieg główny, w którym startowali zawodnicy i zawodniczki w kategoriach niedowidzący, niewidomi, niepełnosprawni i w kategorii open. Sygnał do startu biegu głównego 83 zawodnikom dała Krystyna Grabowska, była dyrektorka Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach i inicjatorka powstania biegu.  Zawodnicy mieli do przebiegnięcia trasę mierzącą 5,5 kilometra, prowadzącą przez ulice Łap. Na mecie w kategorii open pierwszy był Andrzej Leończuk, który zwyciężył z czasem 18 minut i 34 sekundy. Kiedy zapytaliśmy go, jak ocenia poziom zawodów, odpowiedział: "poziom był spokojny". Mamy nadzieję, że nie chciał przez to powiedzieć, że niski, a odpowiedź świadczy o znakomitym przygotowaniu zawodnika do imprezy. Gratulujemy!  Na drugim miejscu na mecie pojawił się Bogusław Andrzejuk, a trzeci był Paweł Ożarowski. Wśród kobiet triumfowała Julita Kropiewnicka, drugie miejsce zajęła łapianka, Paulina Łapińska. Na najniższym stopniu podium stanęła Justyna Leończuk.

Wyjątkowo zasłużone nagrody

Przyznaliśmy również nagrody w różnych kategoriach niepełnosprawności, czyli dla zawodników, którzy na nagrody zasłużyli szczególnie. Najlepszym niedowidzącym mężczyzną był Tomasz Chmurzyński, najlepszą kobietą w tej kategorii okazała się Maria Dobies. Wśród niewidomych mężczyzn triumfował Grzegorz Powałka, a na pierwszym miejscu w kategorii niepełnosprawnych był Maciej Dąbrowski. Cieszymy się, że wśród startujących było wielu zawodników, którzy do Łap chętnie wracają po raz kolejny, ale wielu startowało w Łapach po raz pierwszy i, co cieszy szczególnie, zapewniali, że nie po raz ostatni. Bardzo cieszy nas także wysoka frekwencja mieszkańców naszej gminy, dla których bieganie to nie jest tylko stawianie lewej nogi przed prawą, ale sposób na życie. A to dzięki dobrej organizacji imprezy i bardzo przyjaznej atmosferze. Mówimy wszystkim Wam "do zobaczenia"!

Mówimy też "dziękuję"!

Teraz zostaje nam wewnętrzna analiza, sumując walory jak również niedostatki, by wyciągnąć wnioski na przyszłość, co można jeszcze ulepszyć, by kolejne tak wielkie wydarzenie, jakim jest Bieg im. Waldemara Kikolskiego, zorganizować jeszcze lepiej.

Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach pragnie serdecznie podziękować za obecność oraz wręczanie  trofeów i nagród pani  Eugenii Kikolskiej mamie śp. Waldka, pani Bożenie Kikolskiej - siostrze śp. Waldka, pani Urszuli Jabłońskiej - Burmistrz Łap, panu Sławomirowi Maciejewskiemu - Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Łapach, Radnym Powiatowym i Miejskim, ks. kan. Waldemarowi Krzywińskiemu z parafii pw. Piotra i Pawła w Łapach i ks. kan. Krzysztofowi Jurczakowi z parafii Krzyża Świętego w Łapach, oraz wszystkim kierownikom i dyrektorom jednostek organizacyjnych. Dziękujemy kibicom, rodzicom i wszystkim, którzy tego dnia byli z nami za wspólnie spędzony czas i emocje i tym samym uczcili pamięć Waldemara Kikolskiego.

 Organizatorzy biegu - Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach i Zespół Szkół Mechanicznych  w Łapach - kieruje podziękowania w stronę następujących urzędów i instytucji oraz osób:

- Urzędu Miejskiego w Łapach,

- Starostwa Powiatowego w Białymstoku,

-  Pani Grażyny Bogdańskiej - dyrektor oddziału PFRON w Białymstoku,

- Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Łapach,

- MOPS w Łapach wraz ze Świetlicą Socjoterapeutyczną i Środowiskowego Domu Samopomocy,

- Radnych miejskich i radnych powiatowych oraz kierownictwa Urzędu Miejskiego w Łapach,

 - strażaków z jednostek OSP z terenu gminy Łapy z Pawłem Jurkianem na czele oraz JRG PSP,

 - Policji,

- Zawodniczek i zawodników UKS ,,Łapa " Łapy i trenera Dariusza Rydzewskiego,

- Fundacji "Zwycięzca" Darka Strychalskiego,

- Fundacji "Kropla drąży skałę" Joanny Micoty,

- Dyrekcji szkół i przedszkoli z gminy Łapy,

- Uczestników Centrum Integracji Społecznej,

- Akademii Siatkówki Łapy,

- Nauczycieli, trenerów i opiekunów za przygotowanie zawodniczek i zawodników,

Serdecznie dziękujemy:

- Jackowi Ignatiewowi (foto),

- Tomaszowi Łapińskiemu (foto),

- Krzysztofowi Koneckiemu (foto),

- Edycie Stachurskiej-Cholewie, Magdalenie Falkowskiej, Zdzisławowi Łapińskiemu, Marcie Piątek - wspaniałym wolontariuszom za bezcenną pomoc,

- Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Eugenii Kikolskiej, mamy Waldka, oraz Bożeny i Jana Chrabołowskich, czyli siostry Waldemara Kikolskiego z mężem.

 OKF Łapy 

 

 

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości