Łapy

Dziś jest:
sobota, 19.01
-6°C
niedziela, 20.01
-3°C
poniedziałek, 21.01
-5°C
Imieniny:
Henryka i Mariusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Tydzień bardzo kulturalny pod hasłem : „Grzeczność na co dzień” w Szkole Podstawowej nr 2 w Łapach

2018-05-07 14:43
Opublikował: Administrator
23 kwietnia br. w „Dwójce” rozpoczął się "Tydzień bardzo kulturalny", projekt dla kl. 0-VII mający na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest w życiu kultura osobista. Każdego dnia zaplanowane były różne zadania promujące kulturalne zachowanie na co dzień.

Poniedziałek upłynął pod hasłem "Mój język świadczy o mnie - protest przeciwko wulgaryzmom”. Uczniowie wykonali pomysłowe prace plastyczne propagujące kulturę języka. Można je było podziwiać przez cały tydzień na I piętrze szkoły. Na drzwiach kl. 0-III pojawiły się miłe słowa pod hasłem: „Weź ze sobą, podaj dalej” oraz „Alfabet dobrych manier”.

Wtorek to dzień grzeczności w różnych językach. Okazało się, że „grzeczne” słowa występują w każdym języku. Uczniowie przygotowali plakaty, na których wypisali wyrazy grzecznościowe w dziewięciu językach, m. in. w hiszpańskim, czeskim, a nawet chińskim i arabskim. W tym dniu uczniowie kl.” 0” i 1a przedstawili ciekawą inscenizację utworu Wiery Badalskiej pt. ,,Ballada o uprzejmym rycerzu''.

Środa była dniem gry fair play. Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili zajęcia z gier zespołowych i czuwali nad przestrzeganiem zasad. W tym dniu nasza szkolna stołówka zamieniła się w restaurację „ Pod bocianem”. Nakryte kolorowymi obrusami stoły, kwiaty, serwetki, ułożone właściwie sztućce skłaniały nawet tych najmłodszych do przestrzegania zasad właściwego zachowania się przy stole.

W czwartek w kl. IV-VII odbył się plebiscyt na Damę i Dżentelmena szkoły. Pięknie ubrane pary poruszały się z gracją w rytm muzyki. Zatańczenie walca angielskiego było niemałym wyzwaniem. Damą szkoły została Gabriela Perkowska, tytuł Dżentelmena przyznano Norbertowi Wiśniewskiemu, uczniom klasy VII a. Wszyscy świetnie się bawili. Umiejętności zawodników mile zaskoczyły zgromadzoną publiczność. W kl. 0-III odbył się klasowy quiz na temat dobrych manier w szkole. W każdej klasie został wybrany „Mistrz savoir – vivre`u”.

W piątek 27.04.18 odbyło się podsumowanie projektu, wręczenie nagród i dyplomów oraz  konkurs wiedzy o kulturze osobistej dla uczniów klas IV-VII. Najbardziej „kulturalną” klasą została klasa IVA.

Projekt „Tydzień bardzo kulturalny” miał na celu promowanie wśród uczniów zasad kulturalnego zachowania na co dzień. Uczyliśmy się przez zabawę i wspólne działania. Po tych dniach wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że zasad dobrego wychowania należy przestrzegać zawsze i wszędzie - nie tylko w szkole i nie tylko podczas ,,Tygodnia Bardzo Kulturalnego”.

Podziel się

Najnowsze wiadomości