Strona główna Aktualności

Pech trampkarzy, zwycięstwo żaków - tydzień w MKS Pogoń Łapy

2018-06-04 12:37
Opublikował: Administrator
Młodzieżowe drużyny MKS Pogoń Łapy mają za sobą kolejny tydzień piłkarskich zmagań. Dla większości z nich były to ostatnie mecze w sezonie, który, można już wstępnie podsumować - był bardzo udany dla klubu.

Pechowi trampkarze

W środę na własnym boisku trampkarze podejmowali KS Wasilków. Mecz rozpoczął się dla Pogoni bardzo dobrze.

- Bardzo dobrze grała nasz defensywa, która w pierwszej połowie nie pozwoliła rywalom na stworzenie 100% okazji do zdobycia bramki. W ofensywie udało nam się stworzyć dwie bardzo dobre okazje, ale niestety nasi napastnicy strzelali obok bramki - opisuje trener Łukasz Kul.

Do przerwy Pogoń wygrywała 1:0 po samobójczym golu obrońcy Wasilkowa. Po przerwie było gorzej. Najpierw rywale wyrównują, a na 5 minut przed końcem meczu wychodzą na prowadzenie, którego do końca meczu nie oddali.

-Obiektywnie patrząc na te spotkanie trzeba przyznać, że powinniśmy dobić rywali w pierwszej połowie mając dwie bardzo dobre okazje i gdzie nasza gra była na bardzo wysokim poziomie - podsumowuje mecz Łukasz Kul.

Kilka dni później, w sobotę, trampkarze mogli zrehabilitować się za tę porażkę, ale znów czegoś zabrakło. Tym razem mocniejsza okazała się Rudnia Zabłudów, która wygrała w Łapach 4:0.

Młodzicy i juniorzy na podium

Lepsze nastroje panowały w drużynie młodzików, którzy pokonali Akademię Piłkarską "Talent" Białystok 2:0, i to na terenie przeciwników. Dwa gole dla zespołu prowadzonego przez Łukasza Minowa strzelił Maks Cholewa. Drużyna tym zwycięstwem zapewniła sobie miejsce na podiom w mistrzowskiej grupie województwa podlaskiego.

Również na podium, na trzecim miejscu, sezon zakończyli juniorzy młodsi, którzy zremisowali w tej kolejce, na własnym boisku, z  Ruchem Wysokie Mazowieckie. Bramkę dla Pogoni strzelił Piotr Kowalewicz.

Turniejowe sukcesy

Bardzo dobrze w weekend zaprezentowała się drużyna prowadzona przez trenera Henryka Kamińskiego i drużyna trenująca pod okiem Radosława Dąbrowskiego. Pierwsi z nich w turnieju pokonali Pasję Kleosin 2:1 i 4:1 OSiR Hajnówka. Przegrali nieznacznie tylko z Rudnią Zabłudów (0:1). Również jedną porażkę zanotowali żacy, którzy wzięli udział w turnieju GRYFIK CUP, rozegranym w Gródku. Porażka okazała się nic nie znaczącym potknięciem, bo pozostałe 6 meczów nasza drużyna wygrała, triumfując w całym turnieju. A rywale byli bardzo mocni - MŁKS Łomża, MOSP Białystok, OSiR Hajnówka, Promień Mońki, Junior Białystok. Ponadto, najlepszym strzelcem turnieju, z 14 bramkami na koncie, został Mateusz Olszewski z naszej drużyny.