Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-5°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Przebudowa ul. Polnej

2018-07-11 13:49
Opublikował: Administrator
Trwają prace związane z kompleksową przebudową ulicy Polnej na odcinku od ul. Głównej do ul. Żytniej. W pierwszym etapie wykonywana jest kanalizacja deszczowa oraz prace rozbiórkowe na odcinku od ul. Głównej w kierunku ul. Piaskowej. Od ul. Głównej rozpoczęły się prace z ustawieniem krawężnika. W dalszym etapie będą prowadzone roboty sanitarne i roboty drogowe.

To kolejny remontowany odcinek  tego ciągu komunikacyjnego w Łapach. W 2014 r. wykonano remont odcinka ul. Leśnikowskiej od targowiska do ul. Sikorskiego, następnie w 2015 r. odcinka od ul. Spółdzielczej do ul. Górnej, w 2016 r.  wyremontowano drogę od skrzyżowania z ul. Spółdzielczą do skrzyżowania z ul. Żytnią. Ulicę Goździkowską, Główną i Matejki przebudowano w zeszłym roku. Teraz trwają prace na ul. Polnej od ul. Głównej do ul. Żytniej.

W ramach inwestycji powstaną także bezpieczne, wyniesione przejścia dla pieszych z kostki betonowej, chodniki i zjazdy oraz ścieżka rowerowa.

Przebudowa tego odcinka ul. Polnej zgodnie z umową z Wykonawcą ma się zakończyć do dnia 19 października br.

Wykonawcą robót jest firma Inżynieria Lądowa Bracia Jurczuk z Białegostoku.

Wartość inwestycji to blisko 4,87 mln zł.

Inwestycja jest współfinansowana w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

  • Przebudowa ul. Polnej
Podziel się

Najnowsze wiadomości