Łapy

Dziś jest:
sobota, 19.01
-6°C
niedziela, 20.01
-3°C
poniedziałek, 21.01
-5°C
Imieniny:
Henryka i Mariusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Gospodarze z Łap-Korczaków wśród najlepszych rolników województwa

2018-09-17 08:48
Opublikował: Administrator
Gospodarstwo rolne Anety i Adama Gąsowskich z Łap-Korczaków znalazło się wśród laureatów wojewódzkiego etapu Podlaskiej Agroligi 2018. Gratulacje i podziękowania za promocję gminy Łapy przekazała laureatom burmistrz Łap Urszula Jabłońska podczas uroczystej gali w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Podsumowanie tego etapu konkursu miało miejsce w piątek 14 września.

Specjalnością gospodarstwa Państwa Gąsowskich jest produkcja bydła mlecznego. Rolnicy z naszej gminy reprezentowali w konkursie powiat białostocki.

Agroliga to konkurs o ponad 25-letniej historii. Co roku wyłania liderów agrobiznesu i właścicieli najlepszych gospodarstw w poszczególnych województwach, a w kolejnym etapie – w kraju.

W finale tegorocznej edycji Podlaskiej Agroligi znalazło się ośmiu rolników i cztery firmy.

- Konkurs prezentuje siłę podlaskiego rolnictwa. Na dzisiejszej sali są najlepsi rolnicy regionu. Budują swoje gospodarstwa na wysokim poziomie, umiejętnie korzystając ze środków krajowych i unijnych. Wszyscy jesteście dziś zwycięzcami – mówił Tadeusz Markowski, wicedyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, organizatora konkursu na szczeblu wojewódzkim.

Zwycięzcami Podlaskiej Agroligi 2018 zostali Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska w gm. Kolno, którzy zdobyli I miejsce i tytuł Mistrza Podlaskiej Agroligi. W kategorii firmy najlepiej oceniono przedsiębiorstwo Roltoma Tomasz Stypułkowski z Sokół.

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości