Łapy

Dziś jest:
wtorek, 23.10
8°C
środa, 24.10
4°C
czwartek, 25.10
5°C
Imieniny:
Teodora i Seweryna
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Stypendyści Burmistrza Łap

2018-09-27 14:02
Opublikował: Administrator
Uroczystość z okazji przyznania stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej odbyła się we wtorek 25 września w Domu Kultury, aby uhonorować stypendystów i ich rodziców oraz opiekunów artystycznych.

W tym roku po raz drugi burmistrz Urszula Jabłońska przyznała stypendia artystyczne w łącznej wysokości 15,5 tys. zł. Otrzymało je 30 młodych, zdolnych osób, które mieszkają lub uczą się na terenie gminy Łapy i osiągają sukcesy artystyczne.

Wśród docenionych w ten sposób osób są członkowie zespołu tanecznego „FLEJWUNIA KIDS”, dzieci uzdolnione muzycznie i wokalnie, aktorzy amatorskiego Teatru Kaprys oraz utalentowani plastycy. O ich sukcesach w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w ubiegłym roku było głośno.

Burmistrz Urszula Jabłońska i Przewodniczący Rady Miejskiej w Łapach Sławomir Maciejewski podczas uroczystości w Domu Kultury wręczyli listy gratulacyjne nie tylko stypendystom, ale również rodzicom i opiekunom artystycznym jako współautorom sukcesów młodych ludzi. Podziękowali za nieoceniony wkład w rozwój kultury i za promocję gminy Łapy poprzez sztukę. Za sukcesami  tegorocznych stypendystów stoją m.in.: Adam Karasiewicz - instruktor zajęć teatralnych; Urszula Dworakowska - nauczyciel muzyki; Agnieszka Zdrodowska-Karkosz - nauczyciel plastyki; Ewa Stranc - instruktor pracowni plastycznej oraz Magdalena Surwiłło - instruktor tańca.

Podczas uroczystości w Domu Kultury można było obejrzeć fragment przedstawienia pt." Drwa" w wykonaniu aktorów Teatru Kaprys, za który grupa teatralna otrzymała m.in. w tym roku nagrodę w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Kalejdoskop" w Gardzienicach.

Można było zobaczyć występ taneczny w wykonaniu "Flejwunia Kids". Siedmioro dzieci z tej grupy tanecznej to obecni stypendyści Burmistrza Łap. Tancerze trenują pod okiem instruktorki i choreografa Magdaleny Surwiłło. Grupa zdobywa nagrody i wyróżnienia podczas międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów artystycznych.

Swoje umięjętności wokalne przed zgromadzoną na uroczystości publicznością zaprezentował także Oskar Misiewicz, tegoroczny stypendysta.

Z kolei młodzież z pracowni plastycznej, którą prowadzi Ewa Stranc zaprezentowała wystawę swoich prac.

Stypendyści w dziedzinie twórczości artystycznej 2018 r.

L.p.

Imię i nazwisko

Dziedzina artystyczna

Nazwa stypendium

1.

Wiktoria Ryś

muzyka

Mistrzowskie/ indywidualne

2.

Agata Galent

muzyka

Mistrzowskie/ indywidualne

3.

Oskar Misiewicz

muzyka

Mistrzowskie/ indywidualne

4.

Julia Perkowska

teatr

I/zespołowe

5.

Weronika Łapińska

teatr

I/zespołowe

6.

Maciej Jabłonowski

teatr

I/zespołowe

7.

Natalia Anna Raciborska

teatr

I/zespołowe

8.

Maciej Czerklański

teatr

I/indywidualne

9.

Aleksandra Roszkowska

teatr

I/zespołowe

10.

Patrycja Zambrzycka

taniec

Mistrzowskie/ indywidualne

11.

Paweł Płoński

taniec

Mistrzowskie/zespołowe

12.

Patryk Wojciula

taniec

Mistrzowskie/ indywidualne

13.

Krzysztof Łapiński

taniec

Mistrzowskie/zespołowe

14.

Krzysztof Kulesza

taniec

Mistrzowskie/indywidualne

15.

Klaudia Janowik

taniec

Mistrzowskie/zespołowe

16.

Julia Zdancewicz

taniec

Mistrzowskie/zespołowe

17.

Wiktoria Lewandowska

plastyka

I/indywidualne

18.

Kamil Łupiński

plastyka

I/indywidualne

19.

Julia Maria Płońska

plastyka

I/indywidualne

20.

Natalia Weronika Wojewódzka

plastyka

I/indywidualne

21.

Zuzanna Dworakowska

Plastyka/muzyka

Mistrzowskie/indywidualne

22.

Aleksandra Stradałowicz

plastyka

I/indywidualne

23.

Hanna Pochodowicz

plastyka

I/indywidualne

24.

Anna Jamiołkowska

plastyka

Mistrzowskie/indywidualne

25.

Daria Zdrodowska

plastyka

Mistrzowskie/indywidualne

26.

Magdalena Maleszko

plastyka

I/indywidualne

27.

Gabriela Gąsowska

plastyka

I/indywidualne

28.

Julia Onopa

plastyka

I/indywidualne

29.

Klaudia Jastrzębska

plastyka

I/indywidualne

30.

Emily Serwin

plastyka

I/indywidualne

  • Stypendyści Burmistrza Łap
  • Stypendyści Burmistrza Łap
  • Stypendyści Burmistrza Łap
  • Stypendyści Burmistrza Łap
  • Stypendyści Burmistrza Łap
  • Stypendyści Burmistrza Łap
  • Stypendyści Burmistrza Łap
  • Stypendyści Burmistrza Łap
  • Stypendyści Burmistrza Łap
  • Stypendyści Burmistrza Łap
  • Stypendyści Burmistrza Łap
  • Stypendyści Burmistrza Łap
Podziel się

Najnowsze wiadomości