Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-4°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Dom Kultury z większym dofinansowaniem

2018-10-10 14:49
Opublikował: Administrator
O 350 tys. zł więcej dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymała gmina Łapy na budowę Domu Kultury przy ul. Głównej 8 w Łapach. Decyzję o zwiększeniu dotacji ze 150 tys. zł do ponad 507 tys. zł podjął Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu we wtorek (2 października).

Trwają prace związane z realizacją zadania pn.: Budowa budynku użyteczności publicznej na cele kulturalno-edukacyjne w Łapach przy ul. Głównej 8 – etap I. Do tej pory wykonano roboty rozbiórkowe istniejącego budynku. Wykonano fundamenty, ściany piwnic, ściany parteru, ułożono strop nad parterem, wykonano ściany pierwszego piętra, ułożono strop nad pierwszym piętrem i rozpoczęto murowanie ścian drugiego piętra budynku. Wykonano szyb windowy do poziomu drugiego piętra. Zostały wykonane klatki schodowe do poziomu drugiego piętra. Wewnątrz budynku trwają prace związane z wykonaniem instalacji kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, centralnego ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i instalacji elektrycznej.

W nowym gmachu kultury na parterze znajdzie się część galeryjna, foyer, szatnia, pomieszczenia sanitarne, pomieszczenie kasy oraz sala widowiskowa, której wysokość będzie sięgać do I piętra wraz z zapleczem scenicznym i pomieszczeniami służącymi do jej obsługi.  Wybudowana zostanie także sala taneczno-baletowa z lustrami, przy której powstaną garderoby: damska i męska. W nowej siedzibie Domu Kultury będzie również sala kameralna, w której ćwiczyć będą mogły grupy teatralne i zespoły muzyczne szkoły. Powstanie też  pracownia plastyczna z odpowiednim magazynem, pracownia modelarska z możliwością rozszerzenia o garncarnię. Dodatkowo pomieszczenie do digitalizacji, w którym będzie można przechować w sposób profesjonalny archiwum Władysława Piotrowskiego i inne cenne dokumenty życia społecznego.

Inwestycja realizowana jest od początku tego roku. Podzielona została na dwa etapy. W ramach I etapu powstanie budynek na cele kulturalno-edukacyjne. Wykonawcą I etapu prac jest firma KALDO Sp. z o.o. z siedzibą w Niewodnicy Koryckiej. Wartość podpisanej umowy pomiędzy Gminą Łapy a Wykonawcą robót wynosi 5,67 mln zł brutto. Termin realizacji inwestycji zgodnie z podpisaną umową planowany jest na koniec października 2018 r.

Z kolei II etap obejmie budowę sali widowiskowej wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu wokół budynku. W ramach dofinansowanego projektu zostanie przebudowany również Plac Niepodległości, m.in. zostanie  wykonana nowa nawierzchnia placu oraz uporządkowana istniejąca zieleń. Rozpoczęcie robót na Placu Niepodległości planowane jest w lutym 2019 r., a zakończenie na koniec czerwca 2019 r.

Dotacja w wysokości 8 040 290,26 zł na realizację budowy Domu Kultury wraz z salą widowiskową w centrum Łap oraz odnowę Placu Niepodległości pochodzi ze środków RPO WP na lata 2014-2020 w ramach działania 8.5 Rewitalizacja. Dodatkowo gmina Łapy otrzymała ponad 507 tys. zł dofinansowania ze środków PFRON przyznanego przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Podziel się

Najnowsze wiadomości