Łapy

Dziś jest:
sobota, 19.01
-6°C
niedziela, 20.01
-3°C
poniedziałek, 21.01
-5°C
Imieniny:
Henryka i Mariusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Most w Uhowie gotowy

2019-01-08 14:59
Opublikował: Administrator
-Prace na moście po stronie lewej w Uhowie zostały zakończone. Trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Szacujemy, że przez nowy most kierowcy pojadą w połowie stycznia – zapowiada Krzysztof Barbachowski, z-ca dyrektora ds. inwestycji w Podlaskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

Zaraz po przełożeniu ruchu na nowy most rozpocznie się przebudowa istniejącego mostu w Uhowie. Postęp prac jest uzależniony od warunków pogodowych. Most w Uhowie to jeden z obiektów realizowanych w ramach „Budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 682 na odcinku Łapy – Markowszczyzna”.  Zaawansowane są także prace na pozostałych obiektach. W Bojarach trwają roboty związane z budową podpór mostu, na obwodnicy Turośni Kościelnej trwa budowa ustroju nośnego, a na obwodnicy Markowszczyzny zakończono roboty żelbetowe.

W panujących zimowych warunkach pogodowych prace drogowe prowadzone są w ograniczonym zakresie. Trwają rozbiórki elementów bezpieczeństwa. Prowadzone są prace ziemne w Markowszczyźnie, polegające na wymianie słabonośnego gruntu oraz rozbiórki starych nawierzchni bitumicznych.

- Roboty ziemne zaawansowane są w 95%, a roboty nawierzchniowe bitumiczne w 60% - mówi Krzysztof Barbachowski.

Na projektowanej trasie głównej, czyli od początku przyszłej obwodnicy Uhowa aż do miejscowości Turośń Dolna i dalej, czyli od drogi powiatowej prowadzącej na Niecki do początku obrębu Markowszczyzny, wykonane są już po dwie nowe jezdnie. Do ułożenia na nich pozostaje ostatnia warstwa nawierzchni. Ruch odbywa się według czasowej organizacji ruchu nowo wybudowaną drogą na długości 8 km.

Cała droga Białystok-Łapy ma być gotowa w 2019 r.

Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm Unibep (lider) i Trakcja PRKiI (partner konsorcjum) oraz Budrex-Kobi i AB Kauno Tiltai.

Przebudowa drogi była możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Inwestorem jest Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

  • Most w Uhowie gotowy
  • Most w Uhowie gotowy
  • Most w Uhowie gotowy
  • Most w Uhowie gotowy
  • Most w Uhowie gotowy
  • Most w Uhowie gotowy
Podziel się

Najnowsze wiadomości