Łapy

Dziś jest:
sobota, 19.01
-6°C
niedziela, 20.01
-3°C
poniedziałek, 21.01
-5°C
Imieniny:
Henryka i Mariusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Silny mróz

2019-01-09 13:13
Opublikował: Administrator
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnych mrozach.

Mróz nawet do -21°C

W nocy ze środy na czwartek (09/10.01) prognozuje się w województwie podlaskim temperaturę minimalną od -13°C do -10°C. Na wschodzie województwa możliwe spadki do -16°C.W nocy z czwartku na piątek (10/11.01) temperatura jeszcze spadnie. Termometry wskażą od -18°C do -15°C, lokalnie możliwe spadki do -21°C. Temperatura maksymalna w dzień w czwartek wyniesie od -11°C do -8°C, po godzinie 17.00 może się obniżyć do -15°C. Wiatr od 3 km/h do 8 km/h.

Nie bądźmy obojętni

W mroźne dni i noce, gdy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

O osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu możemy również powiadomić Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach (tel. 85 715 25 50).

Obowiązek odśnieżania chodników

Przypominamy właścicielom lub zarządcom posesji przyległych do chodników o ciążącym na nich obowiązku odśnieżanie chodników. Nie jest to zadanie zarządcy drogi. Prosimy zatem o uprzątanie śniegu i lodu z chodników oraz o zwalczanie śliskości.

Ostrożnie na drodze

Bądźmy też ostrożni i dostosujmy prędkość na drodze do panujących warunków atmosferycznych.

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości